Vissza a kétes múltba?
Vannak, akik váltig bizonygatják, hogy a Magyar Köztársaság legális volt, és az 1989-ből származó ideiglenes Alkotmány van érvényben...

Miután sokadszorra kell találkoznom ezzel az elképzeléssel, de ugyan akkor az ismereteim, tapasztalataim, és sok éves ez irányú kutakodásaim eredményeként fennálló felelőségem tudatában a köz elé tárandó kétségeim állnak fenn, engedtessék meg, hogy néhány kérdéssel világítsak rá erre a nem kevés veszélyt rejtő, és sajnos mindinkább elterjedő elméletre, vagyis az elmélet tarthatatlanságára!
Mivel többen már szinte az adataik szolgáltatásával is rávesznek embereket, hogy nyilatkozzanak olyan dologról, amelynek sem a pontos jelentését, sem a következményeit nem ismerik, jöjjön néhány ébresztő erejű kérdés:
Vajon 1989-ben megkérdezték-e az embereket, hogy milyen államformát akarnak, mit tartalmazzon az alkotmány, kívánnak-e a Magyar Köztársaság állampolgárai lenni, és ha igen, akkor tudják-e, hogy ez milyen jogokkal, és kötelezettségekkel jár?
Volt-e az optált emberek számára választási lehetőség felkínálva?
Tudatában voltak-e, hogy az egy párt diktatúrából a több párt diktatúrába húzzák át őket?
Ha e kérdések közül csak egynél is a válasz kétségessé teszi a társadalom tudatos közakaratának teljesülését, akkor kijelenthetjük-e, hogy a Magyar Köztársaság csalás, megtévesztés útján jött létre?
Ha ezt kijelentjük, akkor elkövetjük-e az újabb csalást, hogy a társadalmat egy érvénytelen, nem legális állam keretei közé tartozónak nyilatkoztatjuk, illetve, hogy egy szintén nem legális, és érvénytelen jogrendet próbálunk elismertetni velük?
Az egyik legmélyebb kérdés: tisztában vannak-e az e témában aláírásokat, nyilatkozatokat gyűjtők, hogy a Magyar Köztársaság, annak ideiglenesnek nevezett jogalapja, valamint a több párt rendszerrel kiépített, mentelmi joggal védett parlamentáris szemfényvesztéssel működő diktatúra a globális hatalom trükkje a fennhatóságának megtartása érdekében?
Lassan közjogi, és közéleti kérdésekben felnyílik az elnyomott társadalom szeme, de vajon ráeszmél-e arra, hogy az aláírásával legalizál, egy eddig nem legális rendszert, és diktátumot?
Látva, hogy ez a rendszer a népirtásig fajulhatott, tényleg el kéne hinnünk, hogy az állampolgáraiként változtathatunk bármin is, vagy megértjük végre, hogy a népfelséget gyakorolva a társadalom maga dönthet a teljes rendszerváltást eredményező Nemzetgyűlésen kinyilvánított közakaratával?
Ez, csak ez lesz legális, és érvényes, hiszen magunk sorsáról magunk döntünk!
Fáber Károly